Szanowni Państwo,

w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego i rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 w Polsce oraz aktualnymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i apelem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie organizacji imprez, w których uczestniczy ponad 1000 osób, jesteśmy zmuszeni do odwołania spotkania pt. „Siła miłości” (25.03 br.) z udziałem Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka oraz siostry Małgorzaty Chmielewskiej.

Obecnie prowadzone są rozmowy w sprawie ustalenia nowego terminu wydarzenia.

Przepraszamy Państwa za zaistniałą sytuację, ale bezwzględnym priorytetem dla organizatorów jest zdrowie i bezpieczeństwo uczestników wydarzenia.

Komunikat organizatora

"Siła miłości” - Zapowiedź spotkania

Tym razem porozmawiamy o sile miłości …

"Nie jest ważne co robimy, ale ile miłości wkładamy w swoją pracę."

To krótkie zdanie wypowiedziane przez św. Matkę Teresę z Kalkuty doskonale opisuje Prelegentów najbliższego spotkania zrealizowanego w ramach IV edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”. Mając na uwadze ich dotychczasowe dokonania można śmiało stwierdzić, że miłość jest głównym celem ich życia.

25 marca br., o godz. 17.00, w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się spotkanie pt. „Siła miłości” z udziałem Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka oraz siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach drugiej odsłony cyklu „W labiryncie świata”.

W czasie spotkania nasi Goście zwrócą uwagę na różne oblicza współczesnej miłości, a także na zagrożenia, jakie stwarzają jej współczesne czasy. Krytycznej ocenie poddadzą stwierdzenie czy faktycznie miłość jest tylko wtedy, gdy jesteśmy prawdziwi w oczach drugiego człowieka. Odniosą się również do okoliczności i sposobów, przy pomocy których deprecjonowana jest dzisiaj idea miłości i w końcu opowiedzą, jak to jest kochać, gdy ważniejsza od siebie samych staje się w życiu pomoc drugiemu człowiekowi.

W czasie spotkania nie zabraknie również głosu publiczności. Dyskusję poprowadzi – doskonale znany wszystkim wiernym słuchaczom cyklu - Wojciech Bonowicz.